Kontakt


SALG

Erik Hedemann Andersen
Direktør
Tlf: +45 7020 4433
GSM: +45 4096 4803
Email: erik@praegel.dk

SALG

Benny Pedersen
Distriktschef, Fyn og Jylland
Tlf: +45 7020 4433
Mobil: +45 2331 8338
 E-mail: benny@praegel.dk

SALG

Brita Broustbo
Sales Coordinator
Tlf: +45 7020 4433
Mobil: +45 30431751
Email: brita@praegel.dk

SALG

Karin Madsen
Sales & Marketing assistant
Tlf: +45 7020 4433
Mobil: +45 6122 6021
Email: karin@praegel.dk

SALG

Andreas Kriby Prægel
Salgs og Markedsførings Trainee
Tlf: +45 7020 4433
Mobil: +45 2113 0864
Email: andreas@praegel.dk

ØKONOMI

Hanne Greve
Controller
Tlf: +45 2011 8695

Email: hanne@praegel.dk

PRÆGEL & CO A/S

Bøgeskovvej 6
DK-3490 Kvistgaard

Telefon : +45 7020 4433
Mail : praegel@praegel.dk

CVR nr.: 30737504

    OM OS

    PRÆGEL & CO A/S


    Vores målsætning har altid været – og er fortsat – at optræde som en troværdig og solid samarbejdspartner, der tilbyder produktløsninger samt ide- & udviklingskoncepter.

    Vi laver derfor altid kundetilpassede og specifikke løsninger, der matcher vores kunders behov.

    Vi sørger naturligvis også for løbende opdateringer i samarbejde med dig som kunde.

    I forbindelse med større investeringer tilbyder vi, i samarbejde med vore leverandører, produktudviklingsseminarer for at sikre den optimale udnyttelse af udstyret.

    DIN SIKKERHED

    AAA sætter karakterer på en virksomheds kreditværdighed. Træfsikkerheden med kreditratingsystem hjælper dig med at sige ja til forretninger og nej til tab. Kreditratingen er baseret på oplysninger fra blandt andre Erhvervs- & Selskabsstyrelsen og CVR-registret. Bedømmelsen bliver beregnet ud fra flere end 2.400 beslutningsregler.

    AAA – Højeste kreditværdighed

    For at opnå en AAA (Trippel-A) skal der være tale om en virksomhed med særdeles god evne til at imødekomme aktuelle betalingsforpligtelser.

    PRÆGEL & CO A/S

    BØGESKOVVEJ 6
    DK-3490 KVISTGAARD

    Telefon: +45 70 20 44 33
    Email: PRAEGEL@PRAEGEL.DK

    CVR nr. 30 73 75 04


    © Copyright – All rights reserved.